Hesabınızda oturum açamıyoruz hatası Windows 10

Hesabınızda oturum açamıyoruz hatası Windows 10

 1. Komut istemini yönetici olarak aç.
 2. Komut isteminde şu komutu uygulanet user administrator /active:yesbu komut bilgisayarındaki gizli yönetici hesabını aktif hale getirecektir.
 3. Bilgisayarını yeniden başlat.
 4. Bilgisayar açıldığında Windows ve R tuşlarına bas ve çalıştır ekranına regedit yaz enter tuşuna bas. Kayıt defterinde şu yolu izle.HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList 
 5. Burada S-1-5-21-*** şeklinde profiller göreceksin.  Bu ifadeler birden fazla olmalı. Bu ifadelerden içinde ProfileImagePath girdisinin değeri c:\Users\uzmanim.net gibi olan değeri bul. Burada tabi uzmanim.net yazan yerde senin kullanıcı adın olmalı.
 6.  S-1-5-21-*** değerini seç  ve sağ tuşla tıkladıktan sonra sil seçeneğini seç.
 7. Sonra tekrardan diğer  S-1-5-21-*** değerine bak.  Tekrardan ProfileImagePath girdisinin değeri C:\Users\HesapAdı.BilgisayarAdı (örneğin C:\Users\uzmanimnet.DELL) olan ifadeyi bul.
 8. Sonra buradaki ifadeden bilgisayar adı ve noktayı sil.(örneğin C:\Users\uzmanimnet.DELL ise bunu (örneğin C:\Users\uzmanimnet yap)
 9. Tamam diyerek bu pencereden çık.
 10. Kayıt defteri  düzenleyiciden çık.
 11. Windows gezginini aç ve buradan Görünüm > Seçenekler > Klasör ve arama seçeneklerine git. Görünüm sekmesinde Gizli Dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretle ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin işaretini kaldır.
 12. C:\Users\%HesapAdı.BilgisayarAdı% klasörüne git. Buradaki şu dosyaları bul : NTUSER.DAT ,  NTUSER.DAT.LOG1 NTUSER.DAT.LOG2,  NTUSER.INI
 13. Bu dosyaları C:\Users\%HesapAdı%  klasörüne kopyala.
 14. Bu dosyalar zaten var diye uyarı görürsen üzerine yaz.
 15. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat.

Kaynak: https://uzmanim.net/soru/hesabinizda-oturum-acamiyoruz-hatasi-windows-10/103246

Bir Cevap Yazın